Her grupta tam zamanlı olarak 2 eğitimci bulunur. Eğitimcilerin Montessori eğitimi almış ve deneyimli olmaları şarttır. Staj için gelecek öğrenciler de çocukla karşılaşmadan önce ön eğitimden geçirilirler.

Eğitimciler dışında tüm çalışanlar da çocuklara karşı ortak bir tutum ve davranış içinde bulunurlar.

Kurumumuzun hedeflerinden birisi de Montessori eğitimi konusunda model olmaktır. Bu nedenle yurtiçi ve yurtdışından gelecek gözlem ve stajyerler belirli bir takvim çerçevesinde kabul edilir.

 

 

Esra Banu ERSANLI

Eğitimcilik yaşamına 1998 yılında bir Montessori anaokulunda başladı. 1997-2002 yılları arasında, Emel Çakıroğlu Wilbrandt ile Binbirçiçek Vakfı ‘Montessori Kaynaştırma anaokulu’ ve ‘Engelli Çocuklar Tedavi Merkezi’  Çağdaş Ana Okulu’nda Usta öğretici olarak çalışmıştır. 2002 yılından sonra ise çalışmalarına özel bir okulun bünyesinde usta öğretmen olarak devam etmiştir.

Ersanlı, Okul öncesi eğitim seminerleri, Çocuklarda konuşma bozuklukları,Dikkat Eksikliği,Hiperaktivite Bozukluğu ve Öğrenme Bozuklukları semineri, Uygulamalı Montessori öğretmen eğitim semineri, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji günlerine katılmıştır.

Çeşitli Montessori okullarında eğitmenlik yaptı. Almanya Ingolstadt, Nürnberg ve Hollanda’da çeşitli Montessori okullarında gözlem yaptı.

Bir çocuk annesi olan Ersanlı aynı zamanda bir Montessori velisi olmuştur.

 

Rüveyde TAŞ KOÇ

2003 yılında  Alaçam Kız Meslek Lisesi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü’nden, 2006 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü’nden mezun oldu. 2007 yılında özel bir okulda Usta Öğretici olarak çalıştı. 2010 yılından Montessori Eğitimi üzerine eğitim aldı ve çeşitli Montessori okullarında öğretmenlik yaptı. Koç, Özel Eğitimde Davranış Yönetimi; Davranış Değiştirme Stratejileri; Özel Eğitimde Yeni Davranış Kazandırma Teknikleri; Okul Öncesi Eğitimin Önemi, Çocuğun bedensel ve Psikolojik Gelişimine olan Katkıları;  Beden Dili ve Diksiyon, seminerleri almıştır.  Çağdaş Drama Derneğinde Yaratıcı Drama eğitimi almış olup Criton Curi gönüllü evinde 10-12 yaş arası çocuklar ile drama çalışmaları yaptı. ORFF İstanbul Uluslararası İlkbahar Kursuna katıldı. Yaratıcı Drama ile Orff eğitiminin çocuklar üzerindeki etkilerini gözlemledi.  Kindergarten Christoph AM Klinukum, Kinderhouse Nordwest Integrationkindergarten Krippengruppe Schule gözlem yaptı ve eğitimler aldı.

 

Tuba HANÇER

İşletme Fakültesi mezunu olan Hançer, 3 yıl Yeditepe Üniversitesi Hastanesi’ nde kurumsal İletişim departmanında uzman olarak görev yaptı. Akupunktur Uygulama Kliniği ve Genetik Lab’ da koordinatör olarak çalıştı, Montessori Felsefesine olan ilgisi onu Emel Çakıroğlu Wilbrandt ile bir araya getirdi ve Montessori Seminerlerine katılarak  gözlem yaptı. Eğitim Yönetimi ve Denetimi Yüksek Lisans Programını yüksek onur belgesiyle bitiren Hançer, Mavi Tüy Anaokulu’ nda işletme yöneticisi olarak görev yapmaktadır.

 

Nesli TÜFEKÇİ

 

Tıbbi bitkiler üzerine yükseköğrenim yaptı. Hayalini gerçekleştirmek için çocuk gelişimi eğitimi üzerine yöneldi ve eğitimler aldı. Stajını Emel Çakıroğlu Wilbrandt yönetimindeki bir Montessori anaokulunda tamamladı. Normal eğitim sistemi içerisinde hiç bulunmadan, öğretmenlik kariyerine bir Montessori eğitimcisi olarak başladı ve 4 yıl çeşitli Montessori anaokullarında öğretmenlik yaptı.

Almanya Ingolstadt ve Nürnberg Montessori anaokullarında ve ilkokullarında gözlem yaptı ve eğitimler aldı.

Montessori Seminerlerinde Emel Çakıroğlu Wilbrandt’ a asistanlık yapıyor.

 

 

 

PSİKOLOG  Özge TONGUÇ

EĞİTİM DURUMU

İstanbul Ticaret Üniversitesi’ nden onur belgesiyle mezun olmuştur.  Aynı üniversite’de uygulamalı psikoloji alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.  Çapa Tıp Fakültesi Davranış Nörolojisi ve Hareket Bozuklukları biriminde ve Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde stajyer psikolog olarak çalışmıştır. Pek çok seminer ve kongrede yer almıştır. Çeşitli sertifika programları ve supervizyon çalışmalarına katılarak mesleki eğitimlerini sürdürmektedir. 2009 yılından beri çocuk ve ergenlerle çalışmalarına, anaokullarında öğretmen ve aile danışmanlığı yapmaya devam etmektedir.

  • 2010 – 2012 İstanbul Ticaret Üniversitesi (Başarı Bursu)

Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans Programı

  • 2005 – 2010 İstanbul Ticaret Üniversitesi (Başarı Bursu) (Onur Belgesi)

Psikoloji

  • 1999 – 2002 İstanbul Fenerbahçe Lisesi (Süper Lise)

Eşit Ağırlık

 

BİLDİRİLER

  • Yeni, N. , Bölükbaşı F., Tonguç Ö., Azaroğlu E., Bozok N., “Survey of Smoking, Alcohol and Illicit Drug Usage and Persistent Behaviors Such as Internet Use and Shopping in Epilepsy Patients Using A Self Report Questionaire”, 7th. World Congress of Behavioral and Cognitive Therapies, Peru, 2013

 

ARAŞTIRMA PROJELERİ

  • Lisans Bitirme Projesi: Çocukları Normal Gelişim Gösteren Ailelerin

Kaynaştırma Eğitimine Bakış Açısı, 2010

  • Yüksek Lisans Bitirme Projesi: YGS – LYS’ye Hazırlanmakta Olan Öğrencilerdeki

Kaygı Düzeyinin Bellek Üzerindeki Etkileri, 2012